KURUMSAL


Ana Sayfa | Hakkımızda

Hakkımızda

Erkoç Mimarlık  proje ve taahhüt hizmetleri vermek için 1993 yılında Mimar Mehmet Murat ERKOÇ tarafından kurulmuştur. 23.02.1994 yılında ise firma şirketleşerek ERKOÇ MİMARLIK İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. adını almıştır.

Şirket kurucusu Mehmet Murat ERKOÇ babası rahmetli Emir Ali ERKOÇ’un 1980 yılında Tarsus’a Cumhuriyet Baş Savcısı olarak atanıp 1988 yılına kadar görevde kalması sonucu  o yıldan beri Tarsus’ta ikamet etmektedir.

Tarsus ekonomik yönden oldukça gelişmiş , 58 vilayetten büyük 300.000 nüfuslu,  Adana’ya 38km , Mersin’e 27km mesafede bulunan çok büyük bir ilçedir.

Şirket kurucumuz İlkokul eğitimini Adana-Osmaniye’de, ortaokul ve lise eğitimlerini ise Tarsus ‘ta tamamlamıştır. 1990 yılında Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitirerek tekrar Tarsus’a dönmüş askerlik görevini takiben çalışma hayatına burada başlamıştır.

Tarsus’ta şirketleşmeden önce kurulduğumuz ilk günlerde sadece proje ve kontrollük hizmeti vererek faaliyete başlayan M.Murat ERKOÇ 1994 yılında şirketleşerek konut inşaatları yapmaya başlamıştır. 1995 yılında bitirdiği 4 kat - 8 daire  ERKOÇ apartmanı ve 1999 yılında bitirdiği 4 blok- 45 daireden oluşan ARMONİ sitesi inşaatlarını süresinde ve başarılı bir şekilde teslim etmiştir. Konut inşaatlarının teslimi takiben şirketimiz sanayi tesisleri ve akaryakıt istasyonları inşaatları sektörüne hızlı bir giriş yapmış ve her geçen gün büyüme trendini devam ettirmiştir.  Ekte    bilgilerinize  arz olunan şirket cv’mizde yaptığımız işlerin ayrıntıları bilgilerinize arz olunmuştur.

Şirketimiz SEYHAN HAZIR BETON un Bölgede yetkili bayiliğini yapmaktadır. Yaptığımız işlerin rakamları ve hacimleri büyüdükçe işimize yatırım yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.  İnşaatlardaki en büyük gider kalemini teşkil eden hafriyat ve dolgu işleri için  acil  yatırım  kararı almış ve 2003 yılında ilk iş makinemiz olan VOLVO BL-71  Beko  Loader alınmıştır. Makine  2005  yılında takas  yoluna  gidilerek  yeni bir VOLVO BL-71  ile  değiştirilmiştir. Böylelikle almış olduğumuz iş makinesi ile hem kendi işlerimiz görülmüş hem de piyasadaki hafriyat ve dolgu ihalelerine de girerek ciddi gelirler elde edilmiştir.

Hafriyat bölümünün getirisinin analizlerine bakılarak şirketimizin bu kalemde yeni yatırımlara gitmesi gerektiği tespiti ile 2005 yılında 20tonluk HİDROMEK LASTİKLİ EKSKAVATÖR , 2006 yılında 12500kg ‘lık  JCB-VİBROMAX silindir ve 2006 yılında 2007 model  BMC PRO 827 kamyon almıştır. Alınan makine parkı ile şirketimiz hafriyat işlerinde bölgede ciddi anlamda söz sahibi olmayı başarmıştır.

Şirket olarak müteahhitlik karne limitinin oldukça yüksek olmasına karşın firma kararı alınarak hiçbir devlet ihalesine girilmemiştir. Yapmış olduğumuz bütün inşaatlar özel firma ve şahıslara ait işler olup anahtar teslimi verdiğimiz fiyatlar ile aldığımız tüm işleri başarı ile bitirmiş bulunmaktayız.

Şirketimiz yaptığı işlerin kalitesi ile 2005 yılında Petrol Ofisi firmasının onaylı müteahhitliğini hak etmiş , 2006 yılı itibariyle de BP ve GLOBAL ALLİANCE firmalarının yatırımlarına yön veren BOVİS LEND LEASED  firmasından akreditasyon alarak bölgede BP firmasından da onaylı müteahhitlik alarak bir ilki daha gerçekleştirmiştir.

Şirketimiz bünyesinde şu an itibariyle 55 kişi çalışmakta olup bu kadar insana ekmek kapısı olmanın haklı gururunu taşımaktayız.  

Şirketimiz   şu  anki  yapılanması itibariyle proje ve kontrollük hizmetleri , inşaat , taahhüt , hafriyat , nakliyat , ağır hizmet nakliye taşımacılık hizmeti , SEYHAN Hazır Beton bayiliği yapmakta olup yüklendiği her işi en iyi şekilde başarmayı ilke edinmiştir.

     Şirketimizin yeni yapılanma  çalışmaları  kurulduğu günden bu güne olduğu gibi bundan sonra da  hız kesmeden devam edecektir.  

      Şirketimiz yönetim kadrosu AMATÖR RUHUNU KAYBETMEDEN PROFESYONEL  çalışma prensibini  korumayı ilke edinmiştir.

                                                                                                                                                    M.MURAT ERKOÇ

Bizen Haberler

İletişim

Cengiz Topel Cad. Maliye Sarayı Kat 1 No 108 TARSUS- MERSİN

0 324 614 18 18

(324) 614 22 77

info@erkocmimarlik.com